Lapset ja nuoret

YU-koulun / Liikkarin tapahtumat

 

31.5.2021 Toiminta alkaa, joka maanantai klo 17.00 - 18.00 Lamminpään kentällä

16.8.2021 klo 17 Lamminpään Urheilumaja Maastojuoksukisat 5-12 vuotiaille

23.8.2021 klo 17 Lamminpään urheilukenttä 3-ottelut (60m, pituus, pallo) 5-12 vuotiaille

1.9.2021 Syksyn Liikkari, joka keskiviikko klo 18.00-19.15 Lamminpään koululla

12.1.2022 Kevään Liikkari, joka keskiviikko klo 18.00-19.15 Lamminpään koululla

 

Ohjaajina toimivat:
- Ilona Joensuu p. 040 9649044
- Aino Mäkinen p. 045 2185953
- Jarmo Seppälä p. 040 7499785
- Jaakko Rouhiainen p. 040 7224733

 

ILMOITTAUTUMISLOMAKE syksy 2021 - Lasten YU-koulu / Liikkari 8-12 v.

*
*
*

Mikäli lapsi on osallistunut aiemmin Liikkariin ja tiedot eivät ole muuttuneet, ylläolevat tiedot ovat riittäviä.

Kausimaksu on 30€ (sisaralennus 10€) ja pankkisiirto lähetetään huoltajan sähköpostiin.

Harjoitusvuoro Lamminpään koululla keskiviikkoisin klo 18:00 - 19:15 ajalla 1.9. - 8.12.2021.

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

23.8.2021 Lamminpään Urheilukenttä 3-ottelut 5-12 vuotiaille

Tulokset, nimen alapuolella lajitulokset 60m-pituus-pallo
 P6 (2015-2016) 
1.Oliver Yli-Kärkelä32 pist.
 DNS-1,44-8,20 
 P8 (2013-2014) 
1.Santtu Vidman372 pist.
 10,5-3,14-13,45 
2.Benjamin Laikola342 pist.
 11,0-3,02-15,75 
3.Robert Rouhiainen255 pist.
 11,5-2,41-15,50 
 P10 (2011-20212) 
1.Voitto Ojaluoma223 pist.
 12,7-2,65-16,03 
 P12 (2009-2010) 
1.Onni Peltamo457 pist.
 10,6-3,40-14,90 
 T6 (2015-2016) 
1.Siru Leppihalme205 pist.
 14,2-2,08-8,02 
2.Lidia Laikola101 pist.
 13,8-1,86-5,45 
3.Inari Rouhiainen41 pist.
 16,8-1,60-5,55 
 T8 (2013-2014) 
1.Senja Oksanen197 pist.
 11,8-2,10-7,05 
2.Suvi Keinänen73 pist.
 15,1-1,78-8,36 
 T10 (2011-2012) 
1.Victoria Yli-Kärkelä482 pist.
 10,1-3,42-18,75 
2.Milla Pajunen428 pist.
 10,2-3,16-17,40 

16.8.2021 Lamminpään Urheilumaja Maastojuoksukisat 5-12 vuotiaille

Tulokset
 P8 (2013-2014) 
1.Santtu Vidman2.11,1
2.Benjamin Laikola2.13,0
3.Rasmus Koukku2.38,9
 P10 (2011-20212) 
1.Paavo Vesanummi5.03,1
2.Voitto Ojaluoma5.11,5
3.Otso Peltamo6.30,9
 P12 (2009-2010) 
1.Onni Peltamo4.42,4
2.Arttu Heinonen4.59,7
3.Arvo Ojaluoma4.60,0
 T6 (2015-2016) 
1.Lidia Laikola3.26,4
 T10 (2011-2012) 
1.Lotte Joensuu5.14,6
2.Nenna Holma6.13,2
 T12 (2009-2010) 
 Melissa PehkonenDNF